ȘtiriȘtiri

“Dinamo-Auto” a obținut o victorie față de “Florești” în ultimele minute

By noiembrie 20, 2020noiembrie 24th, 2020Niciun comentariu

La Ternovka s-a încheiat meciul din etapa a 19-a a Diviziei Naționale. “Dinamo-Auto” a găzduit “Florești” și a câștigat (2:1).

În prima repriză au fost marcate două goluri. În minutul 20, Igor Chiperi a adus un gol gazdelor, iar 15 minute mai târziu Victor Straistari a înscris un autogol (1:1).

Victoria a venit la “Dinamo-Auto” în minutul 87. Arbitrul Ghenadie Orlic a numit o lovitură liberă, iar Artem Litviakov l-a întrecut pe Vladislav Liharev, care a comis o eroare de poziție.

“Dinamo-Auto” a obținut 27 de puncte și a ocupă locul 5. “Florești” are 15 puncte și deține poziția 8.