PersonalitățiȘtiriPersonalitățiȘtiri

Vladislav Blănuță a marcat un gol pentru “Pescara” în Primavera 2 (VIDEO)

By ianuarie 24, 2021ianuarie 26th, 2021Niciun comentariu

Atacantul echipei de tineret din Moldova, Vladislav Blănuță, a marcat un gol pentru echipa de tineret “Pescara”. S-a întâmplat acest lucru într-un meci împotriva “Salernitana”.

Atacantul moldovean a intrat pe teren în linia de start și a fost înlocuit în minutul 62. În prima repriză, atacantul de 18 ani a lovit poarta adversarului, marcând al doilea gol al echipei sale.

“Pescara” a învins în cele din urmă “Salernitana” (6:0). Drept urmare, “delfinii” au ocupat locul 3 în Primavera 2.

Reamintim că în decembrie anul trecut Vladislav Blănuță a debutat pentru prima echipă “Pescara”, în a cărei listă ajunge în mod constant.

Golul lui Blănuță poate fi urmărit începând cu a 52-a secundă din secvența video.