PersonalitățiȘtiriPersonalitățiȘtiri

Un fault dur asupra lui Ioniță și un cartonaș roșu pentru jucătorul din “Milan” nu au reușit să salveze “Benevento” de la înfrângere

By ianuarie 4, 2021ianuarie 6th, 2021Niciun comentariu

“Benvento” a pierdut în fața “Milan” în meciul din etapa a 15-a din Seria A. Întâlnirea a avut loc cu o zi înainte. Echipa adversară a câștigat cu 2-0, în ciuda faptului că doar zece jucători din partea acesteia au fost pe teren, începând cu minutul 33.

După o jumătate de oră de la începutul meciului, Sandro Tonali, care a jucat dur împotriva mijlocașului moldovean, Artur Ioniță, a primit un cartonaș roșu. În minoritate, “Milan” oricum a obținut trei puncte.

În minutul 15, Frank Kessie a marcat prima dată, iar în minutul 49, Rafael Leao a marcat al doilea gol. Menționăm că Artur Ioniță a petrecut întregul meci pe teren.

“Benevento” ar fi putut marca un gol, însă în minutul 61, Gianluca Caprari a ratat penalty-ul.