Portarul naționalei Moldovei Stanislav Namașco și-a împărtășit gândurile după înfrângerea în meciul împotriva Greciei (0:2) în Liga Națiunilor.
– Cred că de la început am jucat compact și disciplinat, înainte ca să primim golul. Toată echipa a lucrat în apărare. Desigur, pedeapsa a fost dureroasă, la fel ca și eliminarea. Nu voi judeca aici, pentru că mi-e greu să vorbesc despre acest moment. Trebuie să analizăm situația. În a doua jumătate, ne-a fost mai greu. Este întotdeauna o rușine să pierzi. Am fi putut să acumulăm măcar ceva puncte, dar, ca urmare, nu am rezistat undeva și în consecință ceva nu a funcționat bine.
– În câteva zile va avea loc jocul cu Slovenia. Cum ți se pare acest meci?
– Vom analia și vom uita ultimul meci. Ne vom pregăti pentru cel cu Slovenia. Mai mult, am jucat deja împotriva lor. Ne vom gândi cum să jucăm într-un mod organizat și compact. Nu avem parte de jocuri ușoare. Ne confruntăm cu rivali demni. Ne vom pregăti pentru joc și înțelegem că ne așteaptă un meci serios și dificil.