ȘtiriȘtiri

“Viespile” înregistrează a 9-a victorie consecutivă

By septembrie 12, 2020Niciun comentariu

Astăzi a avut loc meciul din etapa a 9-a a Diviziei Naționale dintre FC “Dacia-Buiucani” și FC “Sheriff”. Scorul final al meciului este 0:3.

Echipa de la Tiraspol, după cum știm, este formată în principal din legionari, 3 dintre care s-au remarcat în meciul de astăzi. Colombianul Frank Castaneda a luat prin surprindere adversarul, acesta a marcat primul gol chiar în primul minut al meciului. După alte 30 de minute, Castaneda ar fi putut emite o „dublă”, dar nu a realizat penalty-ul.

După cum știm, în “Dacia-Buiucani” joacă doar fotbaliștii moldoveni, însă tinerețea lor și faptul că sunt toți elevi ai fotbalului moldovenesc nu le-au ajutat să facă față “viespilor”.

n minutul 70 al meciului, liberianul Peter Wilson a repetat rezultatul lui Castaneda și a marcat al doilea gol împotriva “Dacia-Buiucani”.

Iar elvețianul Max Veloso a pus capăt întrebării cine va fi câștigătorul, trimițând a treia minge în poarta chișinăuienilor în minutul 90.

Este de remarcat faptul că echipa “Sheriff” a obținut 9 victorii la rând, învingând absolut toți rivalii din Divizia Națională în prima rundă.