PersonalitățiȘtiriPersonalitățiȘtiri

“Olympiacos” a remizat cu “PAOK”. Reabciuk a jucat din nou întregul meci

By ianuarie 14, 2021ianuarie 18th, 2021Niciun comentariu

Fundașul echipei naționale a Moldovei, Oleg Reabciuk, a câștigat din start un loc în echipa principală “Olympiacos”. Tânărul de 22 de ani a început meciul în formația de start pentru al doilea meci consecutiv.

Dacă în ultima rundă liderului Super Ligii Grecești i s-a opus modestul “Panetolikos” (2:1), atunci în meciul amânat din runda a 6-a, “Olympiacos” a jucat împotriva clubului “PAOK”.

Gazdele au preluat conducerea în minutul 51 datorită eforturilor lui Sverrir Ingason. Usseina Ba a salvat “Olympiacos” de înfrângere, după ce a marcat în minutul 77. Reabciuk a jucat întregul meci în această întâlnire.

“Olympiacos” a obținut 42 de puncte și s-a distanțat cu 9 puncte față de “Aris”, care este al doilea în clasament.