ȘtiriȘtiri

Naționala feminină a Moldovei a pierdut în fața Poloniei

By octombrie 27, 2020octombrie 29th, 2020Niciun comentariu

Meciul de calificare pentru Campionatul European 2021 în fotbalul feminin s-a încheiat la Chișinău. Naționala Moldovei a găzduit Polonia pe stadionul Zimbru și a suferite o înfrângere (0:3).

Din partea echipei poloneze, Paulina Dudek și Adriana Ahtsinska au marcat câte un gol, ultima realizând un penalty în minutul 40. După pauză, pe teren a ieșit Dominika Kopinska care a determinat scorul cu 3:0.

Naționala Moldovei cu 3 puncte a rămas pe locul 4. Polonia a înscris 14 puncte și după 7 meciuri este lider în grupă, urmată de Spania care are cu două jocuri mai puțin și cu un punct mai puțin în activul său.