ȘtiriȘtiri

“Milsami” a învins în deplasare “Codru”. Gazdele au încheiat meciul în minoritate.

By octombrie 24, 2020octombrie 27th, 2020Niciun comentariu

Meciul din etapa a 16-a a Diviziei Naționale s-a încheiat la Lozova. „Codru” a primit pe terenul său „Milsami” și a suferit o înfrângere (1:4).

Echipele au încheiat prima repriză, marcând fiecare câte un gol. Oaspeții au răspuns golului lui Ivan Lăcustă în minutul 37 cu un șut precis din partea lui Alexandru Antoniuc.

În a doua repriză, “Milsami” a preluat conducerea în minutul 51, iar după eliminarea lui Nicolae Vdovichenko de la “Codru”, oaspeții au pus stăpânirea pe adversari, marcând încă două goluri. Sergiu Nazar și Omar Gaye au marcat fiecare câte un gol.

“Milsami” a înscris 33 de puncte și a urcat pe locul 3 în clasament. „Codru”, cu 2 puncte, închide același clasament.

Divizia Națională, runda a 16-a.

“Codru” – “Milsami” 1:4 (1:1)

“Goluri”: Lăcustă, 37 – 1: 0, A. Antoniuc, 45 – 1: 1, Puntus, 51 – 1: 2, Nazar, 87 – 1: 3, Gaie, 90 – 1: 4

“Codru”: Kizeev, I. Sandu, Lăcustă, Pestryakov (D. Prodan, 69), I. Mamaliga, Azyavin, Puiu (V. Cojocari, 74), Vdovichenko, Babic, Nestratov, Zaplitnîi (Kurata, 46).
Rezervă: Butuc, I. Oprea.

“Milsami”: Tîmbur, Arhirii, Gaye, I. Drăgan (Zasavițchi, 61), Dedov (Ghimp, 61), A. Antoniuc, Bogdan, Vitus, V. Jardan (Nazar, 46), Bolohan, Puntus (M. Antoniuc, 88  ).
Rezervă: Malac, Guluzade, Andriuhin, O. Martin, D. Reniță, A. Rusnac.

Eliminare: Vdovichenko (C), 63.

Arbitru: I. Bosca. Lozova, stadion rural.