PersonalitățiȘtiriPersonalitățiȘtiri

Koșelev a revenit la formația de start în “Fortuna”. Echipa a fost eliminată din Cupa Olandei

By ianuarie 22, 2021ianuarie 26th, 2021Niciun comentariu

În Campionatul Olandei a fost disputat meciul de finală 1/8.  “Fortuna”, unde joacă Alexei Koșelev, s-a întâlnit în deplasare cu “NEC Nijmegen” și a pierdut (2:3). Pentru prima dată după mult timp, portarul echipei naționale a Moldovei a intrat în formația de start, dar nu a reușit să salveze echipa.

“Fortuna” a fost prima care a preluat conducerea în minutul 60 după golul lui Zian Flemming, însă apoi gazdele au lovit de trei ori poarta rivalului. De două ori “NEC” a reușit să marcheze în timp suplimentar.

Același Zian Flemming a mai marcat un gol în minutul 103, dar chiar și așa “Fortuna” nu a putut scăpa de înfrângere.