PersonalitățiȘtiriRecenteImportantePersonalitățiȘtiri

“Genoa” a pierdut în fața “Juventus” în prelungiri în 1/8 de finală a Cupei Italiei. Fundașul moldovean Dumbrăvanu a jucat 97 de minute

By ianuarie 14, 2021ianuarie 18th, 2021Niciun comentariu

Ceea ce așteptau mulți fani ai fotbalului moldovenesc s-a întâmplat. Fundașul de la “Genoa”, Daniel Dumbrăvanu, a debutat în prima echipă. Mai mult, tânărul de 19 ani a fost în linia de start.

S-a întâmplat asta în finala 1/8 a Cupei Italiei cu “Juventus”. Dumbrăvanu a jucat 97 de minute și a părăsit terenul când scorul era de 2:2. În minutul 104, echipa de la Torino a obținut victoria.
În minutul 23, “Juventus” conducea cu 2:0. Dejan Kulushevski și Alvaro Morata au marcat fiecare câte o dată. Oaspeții au egalat scorul datorită golurilor lui Lennart Chiborra și Filippo Melegoni, dar au cedat în prelungiri.

Menționăm că, în minutul 29, Dumbrăvanu a primit un cartonaș galben.

Cupa Italiei. 1/8 din finală.

“Juventus” – “Genoa” 3:2 (2:1)

Goluri: Kulushevski, 2 (1:0), Morata, 23 (2:0), Chiborra, 28 (2:1), Melegoni, 74 (2:2), Rafya, 104 (3:2).