PersonalitățiȘtiriPersonalitățiȘtiri

“Benevento” a pierdut în fața “Atalanta”. Ioniță a fost înlocuit la finalul meciului

By ianuarie 9, 2021ianuarie 18th, 2021Niciun comentariu

În Serie A s-a jucat meciul din etapa a 17-a. “Benevento” a jucat acasă cu “Atalanta” și a pierdut (1:4). Mijlocașul echipei naționale a Moldovei, Artur Ioniță, a intrat pe teren din primele minute, dar a fost înlocuit în minutul 80.

După o jumătate de oră de joc, Josip Ilicic a adus primul gol pentru “Atalanta”, dar la începutul reprizei a doua, Marko Sau a egalat scorul. Oaspeții au reușit să conducă din nou în minutul 69 după ce a lovit Rafael Toloi, iar Duvan Zapata două minute mai târziu a făcut scorul 3:1. Scorul final din meci în minutul 86 a fost stabilit printr-un gol din partea lui Luis Muriel.

“Atalanta” a urcat pe locul 4 cu 31 de puncte. “Benevento” are 21 de puncte și deține poziția 10.

Serie A. Runda a 17-a.

“Benevento” – “Atalanta” 1:4 (0:1)

Goluri: Ilicic, 30 (0:1), Sau, 50 (1:1), Toloi, 69 (1:2), Zapata, 71 (1:3), Muriel, 86 (1:4).