ImportanteȘtiri

🔴Naționala de tineret a Moldovei a jucat la egalitate cu Bosnia. Ai noștri au realizat un penalty în minutul 88.

By septembrie 9, 2020Niciun comentariu

Naționala Moldovei U-21, sub conducerea lui Alexandru Guzun, a obținut astăzi un punct într-un meci petrecut acasă, împotriva Bosniei și Herțegovinei în calificarea la Euro 2021. Meciul s-a încheiat cu un scor de 1:1.

Echipa noastră de tineret și-a marcat golul cu două minute înainte de sfârșitul timpului de bază.

Gulceac a câștigat un penalty, iar Artur Craciun a fost precis de la unsprezece metri.

Astfel, Moldova a câștigat 4 puncte în 5 meciuri. Echipa noastră tot ultima rămâne din grupul care include țări precum Belgia, Germania, Țara Galilor și Bosnia și Herțegovina.

Moldova U-21 – Bosnia și Herțegovina U-21 1:1

Gol: Beganovici, 50 – 0:1, Craciun, 88 – 1:1.

Moldova (componența de bază): Straistari, Dijinari, Craciun, Suciu, Dros, Țurcan, Stînă, Belousov, Revenco, N. Cleșcenco, V. Damașcan.

Antrenor principal – Alexandru Guzun

Bosnia și Herțegovina (componența de bază): Kovacevic, Barisic, Resic, Beganovic, Mustedanagic, Lukic, Cavar, Salcin, Maric, Pidro, Milojevic.